İç Cephe

Dış Cephe


Dış Çephe Teknik Özellikler


DIŞ CEPHE POLİSTREN KAPLAMA ÜRÜNLERİ;

26-30 Densite yoğunlukta EPS ve 38-40 densite yoğunlukta XPS (Euronorm, B1 sınıfı) ürünlerdir. Üst Kaplama malzemesi Siliko Polimer esaslı kaplamadır. Değişik kimyasal bağlayıcılardan oluşan, içerisinde çimento katkısı bulunmayan kaplaması elastistemodülüeuronorm değerinin üstünde yüzeye kanaviçesiz olarak uygulanabilen siliko polimer kaplamalı bir izalasyon ürünüdür Isı yalıtımı değeri çok yüksek olan (λ:0,033-0,035-0,040) Polistren plakalar şeklindeki XPS ürünler, fabrikamızda Düz, Fugalı ve Siding (Yalı Baskısı) formunda 50*200 cm. EPS ve 60*200 cm. veya sizin istediğiniz ölçülerde montaja hazır olarak imal edilmektedir. İmal edilen bu EPS veya XPS malzemenin üzerine çimento katkısı bulunmayan çok elastik ve yüksek mukavemetli özel bir sıva olan Sliko Polimer kaplama ile iki kat olarak uygulanarak DECOSIDING malzemesi üretilmiş olur. DECOSIDING plakalarının binili sistem bu birleşim noktalarına uygulanan tamir harcı (Kendi kaplaması), DECOFIX veya tüm dünyada kullanılan strofor yapıştırıcı sıva malzemesinden yapıldığı için çok elastik olan bu sıva yüzeyde çatlak oluşmasını engeller.

FİZİKSEL ÖZELLİKLER;

1) Depreme, doğal afetlere ve bina oturumlarına dayanıklıdır.
2) Su, nem ve ısıdan etkilenmez.
3) Darbelerden etkilenmez.
4) Her türlü hava koşuluna ve aşınmaya dayanıklıdır.
5) İstenilen ölçüde üretim yapabilme özelliğine sahiptir.
6) İnsan sağlığına zararsız çevre dostudur.


AVANTAJLARI;

- DECOSIDING % 60 yakıt tasarrufu sağlar. Yani kendini 2.5 senede amorti eder.
- DECOSIDING hem yalı baskısı formunda olup hem de hatasız bir ısı izolasyonu sağlar.
- DECOSIDING tüm yapıyı boşluksuz bir şekilde ve tek bir malzeme ile kapadığından dolayı, ısı köprüleri oluşmamakta ve hatasız bir ısı izolasyonu sağlamaktadır.
- DECOSIDING plakasının standart imalatında en kalın yeri 4.5 cm en ince yeri 3.5 cm olmasından dolayı ortalama izolasyon kalınlığı 4 cm olarak hesaba katılmalıdır. Ancak istenilen durumlarda DECOSIDING Plaka Kalınlığı 20 cm’ye kadar çıkabilmektedir.
- DECOSIDING’in ömrü yapının ömrü ile eş değerdir.
- DECOSIDING her noktadan lamba zıvana bağlantısı ile birleştiğinden TÜM YÜZEY YAYILI YÜK HALİNDEDİR VE EŞ ÇALIŞIR. Bunun sonucu olarak ta yüzeye gelen dış etkiler tüm yüzeye dağıtılacağından, BÖLGESEL ZARAR GÖRME İHTİMALİ ÇOK DÜŞÜKTÜR.
- DECOSIDING, diğer malzemelerinin uygulama sistemlerinden kaynaklanan statik ve yapı fiziği hataları oluşmamaktadır. Bunu en önemli özelliği ise DECOSIDING’in YAPIYA ANKASTRE ŞEKİLDE MONTE EDİLMESİ VE TÜM PLAKALARIN EŞ ÇALIŞMASIDIR.
- DECOSIDING, ısı izolasyonu, statik, yapı fiziği bakımından hatasız uygulanabilen diğer siding malzemelerine göre DAHA EKONOMİKTİR. - DECOSIDING’in son katı boya olduğu için RENK SEÇENEKLERİ ÇOK GENİŞTİR.
- DECOSIDING’te bir çok SÖVE, DENİZLİK, VEBİTİŞ ELEMANLARI seçenekleri mevcuttur ve UYGULAMASI ÇOK KOLAY VE HATASIZDIR.
- DECOSIDING’in uygulama süresi diğer siding ve kaplama malzemelerine göre ÇOK DAHAKISADIR.
- Diğer siding ve kaplama malzemeleri 3-4 (köpük, file, sıva vb) ayrı ürünün bir araya gelmesinden oluşmamakta, DECOSIDING TEK ÜRÜNDEN oluşmakta olduğundan bir tek montaj söz konusudur.
- DECOSIDING, uygulama yüzeylerinde 3 cm yüzey hatasını kapatmaktadır. (Öbekleme yapmak suretiyle)
- DECOSIDING, diğer siding malzemelerinden farklı olarak yüzeye çıtalarla bağlanmadığından, bu çıtaların, genleşmesi sonucu, çalışması çıta arkalarında ve yanlarında yoğuşma (Çıtanın yalıtım katsayısı,kendisine monte edilen izolasyon levhasından 9 kat fazla olduğundan)ve çıtaların izolasyon levhalarının çivi veya benzeri bir bağlantı elemanıyla bağlanması sonucu mukavemet kayıpları, eş çalışma olmadığından yapı fiziği ve statik hatalar, DECOSIDING’te OLUŞMAMAKTADIR.

DECOSIDING (Fugalı Mantolama,Düz Mantolama Plakası) Malzeme Bilgisi

DECOSIDING, Extrude veya ExpendetPolistren köpük malzemesinin yalı baskısı formunda imal edilerek, üzerine çok elastik ve yüksek mukavemetli olan özel bir sıva ile kaplanması ile oluşturulur. Bu elastik sıva aynı zamanda yayılı yük halinde olduğundan tüm yüzeyin eş çalışmasını sağlamaktadır.

DIŞ CEPHE POLİÜRETAN DENİZLİK-SÖVE VE KAPLAMA

Poliüretan sert köpük 160-180 kg/m3 yoğunlukta, zehir, CFC, HCFC ve toksit içermeyen, maksimum gerilme direnci 1.6 N/mm2, yangın sınıfı (Dın 4102) B2 olan ve kalıp sistemi ile üretilen dekoratif bir üründür.
* Hafif ve esnek olması sebebi ile çatlama ve düşme riski bulunmaz.
* Sudan, nemden etkilenmez.
* Montajı kolay yapılır. Etrafı kirletmeden uygulanır.
* İstenilen renkte dış cephe boyası ise boyanabilen ürünlerin standart boyları 200 – 240 cm' dir.
* Uygulama yüzeyinde boya, yağ, cila, nem vb. uygulamaya zarar verici maddeler olmamalıdır.
* Uygulama yapılacak yüzeyin sağlam ve düzgün olmalıdır. (XPS ve EPS gibi malzemelerin üzerine yapılması gerekirse üzerine sıvası yapılmalıdır.
* Uygulama 5°C - 30°C arasında yapılmalıdır.
DIŞ CEPHE DEKORATİF FUGALI KAPLAMA, SÖVE, DENİZLİK, FİLELİ MANTOLAMA'DA KAMPANYALI MALZEME VE İŞÇİLİKTE CAZİP FİYATLAR - FİRMAMIZ 2010 VE 2011 YILI İZODER MANTOLAMADA BAŞARI ÖDÜLÜ ALMIŞTIR. - FİRMAMIZ İZODER UYGULAMACI BAYİSİDİR.
Dolar
Alış:  0.000 TL
Satış:  0.000 TL
 
Euro
Alış:  0.000 TL
Satış:  0.000 TL
 
İstanbul   Ankara
Sancak Mahallesi 549. Sokak No: 32/9 06550 Çankaya ANKARA / TÜRKİYE
Tel : +90 312 442 35 33 - 34      Fax : +90 312 441 12 75      E-Posta : info@deko-tek.com.tr